SUKULENTY

Aloe – často je žiadaná na liečbu kožných ochorení, najmä po bodnutí hmyzom. Do rodu Aloe patrí 250-300 druhov. Má vyššie nároky na svetlo, prezimuje ideálne pri teplote 10°C, na priame svetlo ju musíme privykať, aby nedošlo k popáleniu listov. Na liečivé účely sa požíva hlavne aloe vera (odtrhneme jeden list, necháme z neho vytiecť šťavu, rozpolíme ho a dužinu vyškriabeme, denne ňou potierame postihnuté miesto).
izbova-rastlina-kalanchoe-blossfeldianaKalanchoe – dnes jedna z najobľúbenejších kvitnúcich rastlín, pestuje sa v rôznych farebných variantách, predávajú aj miniatúrne odrody. Pochádza z Madagaskaru, preto jej vyhovuje slnečné miesto (okno), zálievka je len striedma, v zime skoro sucho. Po odkvitnutí potrebné umiestniť na 6 týždňov do chladu (15°C).
Tučnolist (Crasula) – podobný miniaturnemu stromčeku,potrebuje svetlo a teplo, v zime obmedzenie zálievky, ale nie úplne. Najčastejším problemom je žltnutie a opad listov spôsobený nadmerný preschnutím substrátu (v lete zavlažujeme mierne, keď preschne substrát.
Svokrin Jazyk (Sansevieria) – nenáročná rastlina, znesie aj čiastočný tieň, aj vzduch od kúrenia, v zime teploty nemajú klesať pod 15°C. Zalievanie počas roka podľa množstva svetla, ale veľmi mierne.
Pachypodium – Kaktusovitý kmienik a z neho úzke listy, v lete potrebuje prihnojovať.
Echeveria – ako skalné ruže modrastej farby, vhodný skôr pre izbové použitie, pretože neznáša mrazy. Má červené a žlté kvety
Mliečnik (Euphorbia trigona) – sukulent, má vzpriamený vzrast, listky v jeseni opadávajú.